Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volejbalový turnaj 30. června 2007, Sosnová

 

 

Volejbalový klub Pyramida Česká Lípa a Sportovní klub Sosnová zorganizovali každoroční letní volejbalový turnaj smíšených družstev pro přátele tohoto sportu.

 

Ideální počasí přálo soubojům 5 družstev, a proto antuka v Sosnové 30. června ožila.

Hrálo se s vypětím všech sil, emocemi a touhou porazit soupeře.

 

V přestávkách panovala skvělá nálada, protkaná klábosením a smíchem.

Také letos zaujaly všechny skvělé roztleskávačky, které svými tanečními kreacemi s třásněmi a hlasitým povzbuzováním burcovaly týmy k lepším výkonům.

 

Konec zápasů signalizoval, že nastal čas předávání cen a diplomů. Zápasová klání tak vystřídal čas oslav, veselí a společné zábavy, při které nás v kiosku u fotbalového hřiště skvěle obsluhovali manželé Koneční. Celý turnaj proběhl bez komplikací, úrazů a v dobré pohodě.

 

11. srpna bychom se opět, my přátelé volejbalového míče, měli setkat na dalším turnaji, avšak tentokrát bude turnaj pořádat Sportovní komise pod záštitou obce Sosnové.

 Sestava VK Pyramida: Jana Mrázková, Dita Mrázková, Zdeněk Mrázek,

                                     Petr Mrázek, Miloš Kadlec, Ondřej Frič

Sestava SK Sosnová: Dagmar Pašková, Ilona Klementová, Jindřich Pašek, Jiří Liška,

                                   Miloš Kadlec, Zdeněk Mrázek

 

Konečné pořadí družstev:        1.místo       VK Pyramida (kapitán Zdeněk Mrázek)

                                               2. místo      SK Sosnová (kapitán Dagmar Pašková)

                                               3. místo       Maxov (kapitán Miloš Calta)

                                               4. místo       Miš-maš (kapitán Alla Pozdnyaková)

                                               5. místo       Marťani (kapitán Vladimíra Jeřalová)

Turnaj mixů

Praha, 3. června 2006

Začátek

K místu konání turnaje, hale ČVUT Pod Juliskou, jsme se tak dostali v době, kdy už bylo všude plno lidí. Odemknuly se šatny, týmy se začaly zapisovat, přicházeli další důležití lidé, jako rozhodčí, lékař, kolegové ověšení fotoaparáty a další. Zprovozňovalo se občerstvení, věšela se saka a reklamy, pořizovaly se oficiání fotografie jednotlivých týmů, dokud jsou ještě v plné síle. Organizační štrumec ve velké hale vrcholil za zvuku plácání desítek balonů od rozcvičujících se hráčů.

Turnaj zahájil ve velké hale areálu úvodním slovem prezident sportovního klubu MAESTRO CLUB Kolovraty Petr Souček. Po něm si vzal slovo viceprezident klubu Petr Majer a seznámil účastníky turnaje s nutnými organizačními informacemi. Poté již mohl prof. Veverka, který převzal záštitu nad celou akcí, volejbalový turnaj oficiálně zahájit. Provedl tak pronesením krátké úvodní řeči, popřál všem mnoho sportovních zážitků a mohlo se začít. Hrát se začalo krátce po deváté.

Zázemí turnaje tvořilo občerstvení, které zajistil p. Jaroslav Vojíř, hostinský z Mnichovic, nabízející to nejpotřebnější, tedy nealkoholické nápoje, pivo, párky v rohlíku, klobásky, gulášek a další povzbuzovače, nezbytné k posilnění během náročného dne. V šatně vyhrazené pro občerstvovnu byly k dispozici koše na tříděný odpad, toto třídění se myslím celkem dodržovalo. Na průběh zápasů dohlížely dvě odborně zdatné rozhodčí (Diana Vaníčková a Alena Pechá), třetí sudí se bohužel na poslední chvíli omluvil. Lékařský dohled, který nakonec naštěstí nemusel zasáhnout, realizoval doktor MUDr. Rostislav Broukal.

A hrajeme

Vzhledem k paralelní hře na třech hřištích byla úvodní část turnaje rozdělena do třech skupin. Tři „papírově nejsilnější“ týmy byly nasazeny tak, aby se nepotkaly, ostatní se musely rozlosovat. V každé skupině se hrálo systémem „každý s každým“, jen na dva sety, striktně do pětadvaceti bodů. Tři nejlepší týmy z každé skupiny postupovaly do play-off, přičemž dva týmy na třetí pozici s horším výsledkem se ještě předtím musely utkat v předkole. Následoval klasický „pavouk“ s osmi týmy, končící finále a zápasem o třetí místo.

Do play-off bylo ovšem ráno ještě daleko, každý tým čekaly nejprve zápasy ve skupinách.

Ve skupině A se střetly týmy Pat a Mat (5.ročník), Azimut (geodeti), Spirit of šumák, Maxov a nasazená Pyramida. Ta neměla problém vyhrát celou skupinu bez ztráty bodu a s poměrně velkými odstupy (prohráli v průměru 13 míčů na set). O pořadí dalších týmů rozhodl snadno počet bodů – Pat a Mat dosáhli pěti a Spirit of Šumák čtyř bodů, když nad čtvrtým Maxovem vyhráli velmi těsně (25:24 a 25:23). Jediný set neuhrál Azimut.

V takřka „fakultní“ skupině B se kromě nasazené Mutinky střetly týmy Smetí (3.ročník), VSK MNČ (4. ročník) a dvojí stejně staří absolventi („V.C Pulci“ a „Taky Pulci“). Ani zde neměl nasazený tým problémy porazit všechny ostatní. Ve zbytku tabulky byly ale výsledky velmi vyvronané, ostatní týmy dosáhly mezi dvěma a čtyřmi body. Ze druhé pozice se do play-off posunuli Taky Pulci se čtyřmi body, o postupu ze třetí pozice ale rozhodoval vzájemný zápas mezi V.C. Pulci a VSK MNČ, který vyhrál tým absolventů poměry 25:19 a 25:17. Ale ani výkon Smetí nebyl katastrofální, neboť dokázali urvat bod právě na obou postupujících týmech, což skupinu rozhodně udělalo zajímavější.

Ve skupině C byl nasazen MAESTRO CLUB, kromě něj si skupinu vylosoval GEFOS, GKS Sokolov, Pohrobci Hrobesa (doktorandi) a Oldies (pedagogové). Pedagogové a doktorandi si tak nešťastně nezahráli s žádnými studenty. Tato skupina byla nejvyrovnanější. Polovina zápasů skončila 1:1 a jen jeden set byl prohrán s méně než šestnácti uhranými body. Souboj v této skupině proto trval nejdéle a poslední zápas MAESTRO CLUBU se Sokolovem se dokonce musel přesunout na kurt skupiny A, kde už bylo dávno dohráno. Nakonec prokázal největší houževnatost GEFOS, kterému vzalo jediný bod druhé postupující MAESTRO CLUB. Třetím postupujícím týmem byli Pohrobci Hrobesa se čtyřmi body. Do play-off se nedostali Oldies, kteří ovšem také nedali svou kůži zadarmo, jak ukázal jeden vyhraný set právě proti MAESTRO CLUBu. V tomto setu se pedagogové vzepjali k nadlidskému výkonu a docent Hampacher dokonce skákal rybičky! Oldies a poslední GKS Sokolov uhráli shodně po dvou bodech, přičemž definitivní pořadí ve skupině určil nakonec jen rozdíl uhraných míčů.

Skupiny se dohrávaly až do půl páté. Během posledních zápasů, kdy byl počet bodů pro mnoho týmů stále nejistý, narůstala trochu nervozita. Postoupí, nebo nepostoupí? Jako zapisovatel výsledků jsem byl dokonce podroben jistému, nevím zda vážně míněnému návrhu – ten jsem ovšem zavrhnul prostou odpovědí, že systém je natolik složitý, že v něm ani já nemůžu fixlovat :-) .

Jde se do finále

Týmy, které nepostoupily do play-off, se po skončení základní části vesměs začaly balit. Výkon, byť neúspěšný, bylo totiž třeba okamžitě vyhodnotit u jednoho či více piv, případně alespoň u „ceny útěchy“, kterou byla láhev vína pro každý tým včetně toho posledního. V tomto turnaji tak vlastně nikdo neprohrál. Se začátkem play-off se tak počet lidí v hale trochu zmenšil, stále se ale hrálo na třech kurtech.

V předkole „pavouka“ se nejprve střetli V.C Pulci a Spirit of Šumák. Druhý zmíněný tým neměl větší potíže dostat se do čtvrtfinále (25:16, 25:16), kde ještě stačil vzdorovat GEFOSu alespoň v prvním setu (25:21, 25:16).

V zápasech čtvrtfinále byl už poměrně patrný kvalitativní odstup nasazených týmů Pyramidy a Mutinky od protivníků postupujících ze druhých a třetích míst. Pyramida si bez větších starostí poradila s posledním zástupcem absolventů (Taky Pulci, 25:18, 25:6). Mutinka v prvním setu deklasovala Pohrobky Hrobesa 25:5. Ti se ještě pokusili vzdorovat v setu druhém, ale marně (25:23).

Větší drama nabídl zápas MAESTRO CLUBU s Patem a Matem, kde se pořadatelský tým vzepjal v životnímu výkonu a po nervy drásajícím souboji zvláště v prvním setu (25:23, 25:17) postoupil do semifinále. Vzhledem k délce tohoto duelu se pak MAESTRO CLUB musel ihned pustit do zápasu s odpočatým GEFOSem. Na ně už MAESTRO CLUB nestačil, vypustil první set 6:25 a ve druhém již zvrátit průběh zápasu nedokázal (21:25).

V semifinále se už hrál velice kvalitní volejbal, na který byla radost se dívat. Skoro škoda, že poražení ihned opouštěli areál a odcházeli do hospod. V zápase dosud zcela suverénní Pyramidy s obdobně hladce procházející Mutinkou byla silnější Pyramida, která si vítězství pojistila již pohodlnou výhrou prvního setu (25:12, 25:22). V zápase o třetí pozici se tak sešel MAESTRO CLUB s Mutinkou, což byla takřka repríza zápasu z jesenického turnaje před čtrnácti dny. MAESTRO CLUB hrál vyrovnaně, ale v obou setech nedokázal korigovat situaci, kdy Mutinka odskočila o několik míčů, o které pak vedla až do konce setu (25:18, 25:19). Výsledkem tedy bylo čtvrté místo pořádajícího týmu.

Ve finále se spolu utkaly nejsilnější týmy GEFOSu a Pyramidy. Pyramida zvítězila obdobným způsobem jako v semifinále – po prvním setu vyhraném 25:14 již GEFOSu nedovolila zvrátit zápas ve svůj prospěch, ačkoliv druhý set byl znovu velmi vyrovnaný (25:23).

Vyhlášení cen

Po skončení posledního zápasu, což bylo až po sedmé hodině večerní, nastal čas na vyhlášení cen. Vítězem celého turnaje se tak stala Pyramida s kapitánem Zdeňkem Mrázkem, následovaná GEFOSem a Mutinkou. Tři nejlepší týmy obdržely krásné poháry a hodnotné dárkové koše.

Pořadatelé předali již dříve cenu nejlepší fanynky malé roztleskávačce Sokolova, a tak se při slavnostním ceremoniálu věnovala cena pro nejlepší nahrávačku, kterou obdržela Ivana Kociánová z GEFOSu, a cena pro nejlepšího smečaře a blokaře, kterou získal Petr Mrázek z vítězné Pyramidy.

Sestava VK Pyramida: Zdeněk Mrázek(C), Petr Mrázek,

                                    Jana Mrázková, Lucie Mrázková

                                    Ondřej Frič, Lubomír Řeháček

ObrazekObrazek

Turnaj dvojic

v beachvolejbalu

Česká Lípa, 10. června 2006

Počasí bylo již od rána ideální na plážový volejbal,

tudíž jsme bez okolků natáhli síť, postranní čáry a po rozehrání

jsme se vydali bojovat o co nejlepší umístění.

Hrálo se systémem každý s každým na 2. hrané sety.

Dvojice Kvis - Baar nám všem dala najevo již při rozsmečovávání,

že nikomu z nás nedá šanci vzít jim 1. místo na tomto turnaji.

Zajímavým momentem byla výhra jednoho setu dua Koldovská - Günter

nad dvojicí Řeháček - Mrázek P.

Konečné pořadí

1. místo     Kvis Michal + Baar Ondřej

2. místo     Frič Ondřej + Černý Pavel

3. místo     Šerejch Milan + Tauchman Miroslav

4. místo     Mrázek Zdeněk + Kadlec Miloš

5. místo     Mrázek Petr + Řeháček Lubomír

6. místo     Koldovská Zuzana + Günter Petr

Turnaj mixů

Sosnová, 17. června 2006

 
        
 Pyramyši  Bogota SosnováMiš- maš  Maxov Marťani  Skóre Pořadí
         
  

2:0

2:0

2:0

1:1

2:0

9 bodů

 

Pyramyši

 

 

 

 

 

 

     1.

 

 

(40:22)

(40:30)

(40:29)

(38:30)

(40:27)

198:138

 

 

0:2

 

0:2

1:1

1:1

0:2

2 body

 

 Bogota

 

 

 

 

 

 

     5.

 

(22:40)

 

(26:40)

(37:28)

(34:38)

26:40)

145:186

 

 

0:2

2:0

 

2:0

0:2

2:0

6 bodů

 

 Sosnová

 

 

 

 

 

 

     3.

 

(30:40)

(40:26)

 

(40:27)

(32:40)

(40:28)

182:161

 

 

0:2

1:1

0:2

 

1:1

0:2

2 body

 

Miš - maš

 

 

 

 

 

 

 

     6.

 

(29:40)

(28:37)

(27:40)

 

31:38)

(23:40)

138:195

 

 

1:1

1:1

2:0

1:1

 

2:0

7 bodů

 

  Maxov

 

 

 

 

 

 

     2.

 

(30:38)

(38:34)

(40:32)

(38:31)

 

(40:29)

186:164

 

 

0:2

2:0

0:2

2:0

0:2

 

4 body

 

 Marťani

 

 

 

 

 

 

      4.

 

(27:40)

(40:26)

(28:40)

(40:23)

(29:40)

 

164:169

 

Obrazek

Soupisky družstev

VK Pyramida: Zdeněk Mrázek(C), , Ivana Kadlecová, Jan Poživil

                         Jana Mrázková, Stanislav Lorenz, Lubomír Řeháček

Maxov: Miloš Calta(C), Michal Calta, Miroslav Mimra,

              Soňa Boráková, Zdeněk Plecháč, Dagmar Caltová

SK Sosnová: Jiří Liška(C), Jindřich Pašek, Zdeněk Mrázek

                       Dagmara Pašková, Ilona Klementová, Ondřej Frič

Marťani: Vladimíra Jeřalová(C), Glaser Jaroslav, Kratochvíl,

                 Jana Mrázková, Luboš Michálek, Martin Hapiák

Bogota: Knapíková Lucie(C), Černá Kateřina, Černý Pavel,

               Černý Ladislav, Josef Nenáhlo, Tomáš Skřivan

Miš - maš: Pozdnyakova Alla(C), Pozdnyakov Nikolaj, Cagala Jan

                    Milan Šerejch, Jiráčková Daniela,  Jiří Macháč

Turnaj mixů

Sosnová, 22. července 2006

 

        
 PyramidaBogotaSosnováMiš-mašRackovéALISSkórePořadí
         
 

 

2:0

2:0

2:0

2:0

2:0

10

 

Pyramida

 

 

 

 

 

 

1.

 

 

(50:19)

(50:39)

(50:23)

(50:24)

(50:36)

250:141

 

 

0:2

 

2:0

1:1

1:1

0:2

4

 

Bogota

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

(19:50)

 

(50:44)

(40:41)

(38:38)

(30:50)

177:223

 

 

0:2

0:2

 

0:2

1:1

0:2

1

 

Sosnová

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

(39:50)

(44:50)

 

(42:50)

(46:44)

(24:50)

195:244

 

 

0:2

1:1

2:0

 

2:0

1:1

6

 

Miš-maš

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

(23:50)

(41:40)

(50:42)

 

(50:29)

(45:40)

209:201

 

 

0:2

1:1

1:1

0:2

 

0:2

2

 

Rackové

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

(24:50)

(38:38)

(44:46)

(29:50)

 

(37:50)

172:234

 

 

0:2

2:0

2:0

1:1

2:0

 

7

 

ALIS

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

(36:50)

(50:30)

(24:50)

(40:45)

(50:37)

 

200:212

 

Konečné pořadí: 1. VK Pyramida

                              2. ALIS

                              3. Miš - maš

                              4. Bogota

                              5. Rackové

                              6. SK Sosnová

Obrazek

 Soupiska VK Pyramida: Zdeněk Mrázek(C), Jana Mrázková

                                       Dita Klementová, Ondřej Frič,

                                       Jan Poživil, Lubomír Řeháček

Memoriál Vlasty Žáka

Holýšov u Plzně, 20. srpna 2006

Konečné pořadí: 1. Stod

                              2. Zruč

                              3. Šutráci

                              4. VK Pyramida

Počasí nám přálo, takže se turnaje  zúčastnilo

12. družstev, která hrála veskrze v 6. mužích.

My jsme jako obvykle nastoupili se dvěma ženami.

Ve skupině (4. teamy) jsme prohráli pouze se Zručí

a do finálové skupiny jsme postoupili ze 2. místa.

V boji o medaile jsme skončili s bilancí 2. výhry, 1. remíza

a 2. prohry (ta se Zručí se započítávala ze skupiny). 

Družstvu Stodu v posledním zápase se Zručí již o nic nešlo,

 a tak přenechalo vítězství nesportovně - kontumačně Zruči.

Při reálném předpokládaném vítězství Stodu bychom

tak skončili na celkovém 3. místě. 

Nemá však cenu brečet na špatném hrobě,

musíme si z letošního ročníku vzít ponaučení

a do příštího ročníku na sobě zapracovat.

Sestava VK Pyramida: Zdeněk Mrázek (C), Petr Mrázek,

                                   Lucie Mrázková, Světlana Rosková,

                                   Lubomír Řeháček, Ondřej Frič

Sosnovské sportovní hry

Sosnová, 2. září 2006

Pro tento turnaj jsme se sloučili s družstvem Myši,

protože naši hráči (Petr Mrázek, Lucie Mrázková

a Světlana Rosková) se zúčastnili turnaje mixů v Tanvaldu,

kde i při velké konkurenci dosáhli skvělého 3. místa.

My jsme proto hráli pod názvem Myšipyra.

Po celý den vydrželo pěkné počasí (300C),

nestal se jediný úraz a ceny věnované OÚ Sosnová

byly přímo královské, takže za všechny hráče

děkujeme Ing. Liškovi a p. Paškovi za pěkně strávený den.

Naše sestava: Zdeněk Mrázek (C), Ivana Kadlecová (C), Ondřej Frič,

                      Jana Mrázková, Jan Poživil, Standa Lorenz, Lubomír Řeháček

Konečné pořadí: 1. Myšipyra

                                 2. SK Sosnová

                                 3. Miš - maš

                                 4. Marťani

                                 5. Bogota

                                 6. Maxov

Turnaj mixů

ŽŠ Sever, 22. října 2006

Konečné pořadí: 1. Pyramida

                                 2. Maxov

                                 3. Miš - maš

                                 4. Rackové

                                 5. Bogota

                                 6. SK Sosnová

Naše sestava: Zdeněk Mrázek (C), Petr Mrázek,

                     Lucie Mrázková, Ondřej Frič,

                     Lubomír Řeháček, Marie

Fernet Cup

ZŠ Lada, 4. listopadu 2006

Konečné pořadí: 1. Žabišky

                           2. KKT - 001

                           3. Pyramida

                           4. Doksy

Naše sestava: Zdeněk Mrázek(C), Petr Mrázek

                     Lucie Mrázková, Ondřej Frič,

                     Lubomír Řeháček, Marie

Turnaj mixů 4+2

Kamenický Šenov, 11. listopadu 2006

Turnaje pořádaného Honzou Markem st., kterému patří náš dík za pozvání a za skvělou organizaci se zúčastnilo 9. družstev, mezi kterými byl team Bílí potkani z Liberce nebo Bagříci z Hradce Králové, kteří nás ve skupině potrápili nejvíce a ztratili jsme s nimi jediný set v základní skupině.Ve finále jsme porazili SKP poměrem setů 2:1.

Konečné pořadí: 1. Pyramida

                            2. SKP

                            3. Miš - maš

                            4. Maxov

Naše sestava: Zdeněk Mrázek(C), Petr Mrázek, Miloš Kadlec,

                      Lucie Mrázková, Martina Pudlačová., Lub. Řeháček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář